Druhy brusných materiálů - popis

Všechny zde uvedené papíry jsou vodovzdorné brusné kruhové výseky různých průměrů, zrnitostí a provedení.

Provedení WS - Univerzální ostrohranné zrno z karbidu křemíku (SiC). Zrno se při úběru štěpí a vytváří tak stále nové ostré řezné hrany. Toto nejčastěji používané provedení je vhodné zejména na broušení těchto materiálů: ocel, sklo, keramika, mosaz, měď, umělé hmoty apod. Největší sortiment, nejlevnější, nejdostupnější.

 Provedení WA - Houževnatější a trvanlivější korundové zrno (Al2O3).  Toto pevnější zrno má méně ostré hrany, je více zaoblenější a je tak vhodné i pro razantnější úběry materiálu. Je vhodné zejména pro broušení hliníku, oceli, litiny apod. Vzhledem k větší trvanlivosti se běžně používá i na výbrusy ostatních materiálů.

 Polyesterové fólie – velmi oblíbené tuhé fólie v provedení WA. Tyto brusné fólie jsou mnohem trvanlivější než papíry a jsou proto vhodné na opakované použití. Fólie se po opakovaném namočení a uschnutí nekroutí tak jako papír. To ocení zejména uživatelé, kteří brousí občas menší vzorky a chtějí fólii použít opakovaně. Fólie také lépe drží rovinnost výbrusu a hrany broušených vzorků.

 Samolepicí papíry  jsou používány jen v omezené míře například tam, kde je třeba připravit suché výbrusy. Používají se pro přípravu vzorků na analýzu prvků, při zkoumání stavebních hmot, používají je restaurátoři při zkoumání omítek, fresek apod.

Zapomenuté heslo


V košíku máte 0 produktů.
Celkem za: 0
Přejít k pokladně