Metalografický obchod

Již 30 let Váš dodavatel metalografických produktů

O produktech

Al2O3 - oxid hlinitý je krystalická látka, která krystaluje v několika modifikacích. V přírodě se vyskytuje jako velmi tvrdý nerost korund, nebo mnohem vzácněji jako drahokam modrý safír či červený rubín.

Korund je nejběžnější krystalová modifikace alfa, což je trigonální klencová forma. Vyznačuje se mimořádnou tvrdostí a má tvrdost 9 z 10 v Mohsově stupnici tvrdosti.

Papíry WA a fólie WA vhodné pro metalografii: (WA = waterproof, Al2O3)

Papíry WA jsou vyráběny jen v omezeném rozsahu zrnitostí P 400 – P 1200. Mají robustnější zrna, která jsou vhodná pro razantnější broušení. Lze je používat za sucha i za mokra. Používají se zejména v automobilovém průmyslu, v metalografii a při speciálních úpravách například v jaderné energetice.

Fólie WA jsou to nejlepší, co lze vůbec nabídnout. Jsou to polyesterové tvrdé modré fólie, na kterých je naneseno korundové zrno. Jsou vyráběny ve velkém rozsahu zrnitostí P 120 - P 2500.

Tím, že fólie jsou tvrdší, než brusný papír, tak lépe udržují rovinnost broušení zejména na okrajích výrobku. Další výhodou je možnost možnost opakovaného použití těchto fólií, protože i po vyschnutí a novém navlhčení se tyto fólie nekroutí tak, jako běžný brusný papír. Takže tuto fólii lze používat opakovaně, dokud se neopotřebuje. To v některých případech bývá velmi ekonomické.

Jejich největší výhodou je však mimořádný brusný výkon a veliká odolnost podkladu, proto se s oblibou používají i na opravdu razantní operace broušení.

Fólie se vyrábí obvykle na zakázku, takže dodací lhůty jsou delší a někdy je i stanoveno minimální odebrané množství.

 

SiC – karbid křemíku je chemická sloučenina křemíku a uhlíku. V přírodě se vyskytuje jen velmi vzácně. Vyznačuje se mimořádnou tvrdostí a má tvrdost 9,5 na Mohsově stupnici. Někdy má obchodní označení karborundum.

Papíry WS pro metalografii:

Papíry WS jsou nejvíce univerzální a nejčastěji používané pro metalografii. Jsou vyráběny v široké škále zrnitostí, běžně pro metalografii až do zrnitosti P 2500. Lze je používat za sucha i za mokra. Výborné výsledky broušení těmito papíry jsou také dosahovány tím, že jejich ostrá zrna SiC se při broušení mohou více štěpit a mohou se tak více obnovovat nové řezné hrany.

Velikost zrna podle označení

(Orientační velikost brusného zrna v mikrometrech podle označení brusného papíru čí fólie)

Střední velikost zrna (μm)

260

200

125

68

46

35

30

26

22

18

14

10

8

Označení zrnitosti dle FEPA

P 60

P 80

P 120

P 220

P 320

P 400

P 500

P 600

P 800

P 1000

P 1200

P 2000

P 2500

O nákupu

O produktechJak nakupovatDopravaPlatební podmínkyOchrana osobních údajů

Rychlý kontakt

733 722 713obchod@metalograficky-obchod.cz
Copyright © 2023, metalograficky-obchod.cz, Vytvořil: Jakub Foltán